skip navigation

Alpine Ski Racing

2021-2022 Regular Season

Buck Hill Invite JV Girls Team Results - 2017

Team: Stillwater     Place: 1 Total Time: 194.19  
Place Bib Last Name First Name Grade Run 1 Run 2 Combined
* 1 892 Fredcove CJ 7 24.01 22.86 46.87
* 2 891 Kahn Brenna 8 24.6 23.53 48.13
* 3 893 Burns Karina 7 24.86 24.07 48.93
* 6 895 Riniker Lauren 8 25.93 24.33 50.26
12 894 Teagarden Johanna 8 28.52 25.62 54.14
30 896 Charleson Lainey 6 36.22 25.42 61.64
               
Team: Edina     Place: 2 Total Time: 201.36  
Place Bib Last Name First Name Grade Run 1 Run 2 Combined
* 4 872 Larson Kate  9 25.09 24.93 50.02
* 5 874 Brinkman Holly  11 25.73 24.49 50.22
* 7 871 Moran Grace  12 25.59 24.86 50.45
* 8 873 Carlson Sally  10 25.04 25.63 50.67
18 876 O'Neill Ellen  12 28.2 28.32 56.52
59 875 Dryden Jessica  12 DQ DNS 798
               
Team: Prior Lake     Place: 3 Total Time: 226.84  
Place Bib Last Name First Name Grade Run 1 Run 2 Combined
*13 851 Quinn Hayley 12 27.97 26.72 54.69
*14 853 Brosious Carly 11 28.27 27.04 55.31
*19 854 McGann Amy 10 30.23 27.74 57.97
*20 852 Bentley Ella 11 30.2 28.67 58.87
37 856 Seifert Hannah 11 33.63 32.35 65.98
40 855 Johnson Ella 11 30.18 37.75 67.93
               
Team: Orono     Place: 4 Total Time: 230.98  
Place Bib Last Name First Name Grade Run 1 Run 2 Combined
*15 912 McGrann Abbie 10 28.23 27.09 55.32
*17 914 Vochko Frankie 11 28.4 27.53 55.93
*21 913 Udell Katie 10 30.53 28.8 59.33
*26 916 Holm Mara 11 31.87 28.53 60.4
27 915 Pinske Isabelle 8 30.9 29.78 60.68
50 911 Hendrickson Kytalin 7 42.02 29.43 71.45
               
Team: Mahtomedi     Place: 5 Total Time: 240.04  
Place Bib Last Name First Name Grade Run 1 Run 2 Combined
* 9 931 Kent Olivia 8 26.17 25.99 52.16
*11 932 Peterson Julianne 10 27.26 25.47 52.73
*33 933 Amberg Anna 8 33 30.94 63.94
*48 935 Mieloch Ellie 11 36.27 34.94 71.21
64 934 Barry Jojie 8 DNS DNS 998
               
Team: Eagan Eastview Invite   Place: 6 Total Time: 253.22  
Place Bib Last Name First Name Grade Run 1 Run 2 Combined
*24 821 Oberle Caroline 9 30.48 29.39 59.87
*29 823 Veldhuis Emma 9 31.37 29.91 61.28
*34 824 Innes Megan 12 33.42 31.07 64.49
*39 822 Stranik Grace 11 33.98 33.6 67.58
51 825 Kurila Lillian 10 32.46 39.29 71.75
58 826 McGrinn Sydney 9 36.96 DQ 335.96
               
Team: Lakeville North   Place: 7 Total Time: 257.92  
Place Bib Last Name First Name Grade Run 1 Run 2 Combined
*10 901 Bordwell Paige 9 26.45 25.96 52.41
*16 902 Swenson Ashley 9 28.09 27.37 55.46
*47 904 Warner Dani 8 35.67 35.51 71.18
*55 903 Labelle Sydney 9 49.95 28.92 78.87
               
Team: Eden Prairie     Place: 8 Total Time: 258.59  
Place Bib Last Name First Name Grade Run 1 Run 2 Combined
*22 883 Bagley Sarah 12 30.44 29.03 59.47
*32 886 Mixon Ali 9 31.62 32.25 63.87
*35 882 Johnson Maddie 9 32.51 32.97 65.48
*45 885 Krahl Lauren 12 36.4 33.37 69.77
53 881 Choi Irene 10 34.59 39.3 73.89
57 884 Vanni Mairead 12 80.55 26.23 106.78
               
Team: Mounds View     Place: 9 Total Time: 272.53  
Place Bib Last Name First Name Grade Run 1 Run 2 Combined
*31 814 Zhao Alissa 8 31.61 31.1 62.71
*41 812 Osgood Kate 9 34.53 33.83 68.36
*46 815 Landberg Claire 8 35.57 34.46 70.03
*49 813 Winkles Catie 8 36.03 35.4 71.43
54 816 Lutterman Maddie 9 41.89 36.1 77.99
59 811 Moren Rosie 9 DQ DNS 798
               
Team: Visitation     Place: 10 Total Time: 293.05  
Place Bib Last Name First Name Grade Run 1 Run 2 Combined
*25 791 HOFMEISTER HANNAH 12 30.28 29.67 59.95
*43 794 LEON OLIVIA 9 34.42 34.4 68.82
*52 792 STANLEY EMILY 12 30.97 41.07 72.04
*56 793 ZIRNHELT JANE 7 61.31 30.93 92.24
59 796 GREENHECK LAURA 12 DQ DNS 798
59 795 BASTAENS KATIE 9 DQ DNS 798
               
Team: Burnsville / Shakopee   Place: 11 Total Time: 1191.74  
Place Bib Last Name First Name Grade Run 1 Run 2 Combined
*23 761 Hanneken Josie 9 29.1 30.52 59.62
*36 763 Tran Anna 7 34.32 31.43 65.75
*38 762 Haase Megan 8 34.56 32.81 67.37
               
Team: Westonka     Place: 12 Total Time: 1925.56  
Place Bib Last Name First Name Grade Run 1 Run 2 Combined
*28 801 Priemueller Christina 9 31.06 29.82 60.88
*42 804 Marxer Malea 9 34.39 34.29 68.68
*59 803 Kirby Annika 11 DQ DNS 798
*64 806 Yonker Gabriella 8 DNS DNS 998
64 805 Koehler Liliana 8 DNS DNS 998
64 802 Wyffels Olivia 11 DNS DNS 998
               
Team: Blake     Place: 13 Total Time: 3066.75  
Place Bib Last Name First Name Grade Run 1 Run 2 Combined
*44 921 Erika Homan 6 24.29 45.46 69.75